Uwaga Na Drogach. Wypadek W Subkowach

863
Wyświetleń

wypadek-subkowy

Tczewscy policjanci interweniowali w miejscowości Subkowy, gdzie doszło do wypadku drogowego. Mundurowi ustalili, że 50-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego kierując oplem podczas wyprzedzania zjechał na pobocze i dachował. Okazało się, że kierujący ma obowiązujący zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi. Za złamanie orzeczonego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Subkowy. Natychmiast we wskazane miejsce pojechali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierowca samochodu opla zafiry 50-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego podczas wyprzedzania zjechał na prawe pobocze uderzając w drzewo i dachował. W celu ustalenia stanu trzeźwości policjanci pobrali od kierującego krew. Po sprawdzeniu danych 50-latka w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma aktualny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Zakaz obowiązuje do sierpnia 2019 roku. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód na strzeżonym parkingu.

Za złamanie orzeczonego zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112. W związku z trwającą policyjną akcją „Znicz” apelujemy również do kierowców i pieszych o zachowanie bezpieczeństwa oraz szczególnej rozwagi na drodze.

/KPP Tczew/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ