VIII Mikołajkowy Turniej Klas Integracyjnych W SPP Nr 2 W Tczewie

785
Wyświetleń

szkoła nr tczew

Tczew: 3 grudnia 2015r. w SSP2 z OI w Tczewie już po  raz ósmy odbył się Mikołajkowy Turniej Klas Integracyjnych. Tematem przewodnim były zwyczaje świąteczne z różnych stron świata. Do wspólnej zabawy sportowa „dwójka” zaprosiła grupy integracyjne z SP 10 z Tczewa, SP 85 z Gdańska oraz ZS 1 z Pelplina. Turniej odbył się w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI.

Każda szkoła i przedszkole typowały do swoich drużyn 10 przedstawicieli, w tym 5 uczniów z niepełnosprawnościami. Turniej rozpoczął się przedstawieniem przygotowanym przez uczniów klasy 6 integracyjnej i dotyczył świątecznych tradycji z Polski, Hiszpanii, Rosji, Meksyku i Wielkiej Brytanii. Po nim odbył się quiz na ten sam temat. Dzieci brały też udział w zagadkach kolędowych „Jaka to melodia?” oraz konkurencjach anglojęzycznych. Obok zabaw umysłowych pojawiły się też konkurencje sprawnościowe, m.in. lepienie kul śnieżnych z papieru i rzut nimi do celu oraz wykonanie pierników z ciastoliny. Nie zapomniano również o kibicach i dorosłych opiekunach, na których czekało zdobienie bombek świątecznych

Turniej mimo współzawodnictwa przebiegał w atmosferze wesołej zabawy i ze względu na ogromne zaangażowanie nagrodzona została każda drużyna. Po turnieju wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Spotkanie było jednym z cyklu spotkań organizowanych w ramach współpracy między Sportową Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie, a innymi placówkami integracyjnymi.  Organizatorami imprezy byli nauczyciele, wychowawcy i terapeuci pracujący w klasach integracyjnych. Spotkanie miało na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami oraz wymianę doświadczeń nauczycieli, jego głównym celem była jednak integracja dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych poprzez wspólną zabawę. Po raz kolejny okazało się, iż dzieci nie znają barier, potrafią wspólnie cieszyć się zabawą, są nie tylko tolerancyjne, ale otwarte i kreatywne.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Tczewa p. Mirosław Pobłocki.

IMG_3466 IMG_3474 IMG_3484 IMG_3481 IMG_3596 IMG_3578 IMG_3570 IMG_3536 IMG_3510

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ