W Skórczu Odbyła Się Debata Na Temat Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym

973
Wyświetleń

debata skorczWczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu, odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jej organizatorem był Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim oraz przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy Skórcza.

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury mieszkańcy Skórcza spotkali się na debacie społecznej zorganizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim oraz Burmistrza Miasta i Wójta Gminy Skórcz.

Debata społeczna pt. BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH TO WSPÓLNA SPRAWA”, była doskonałą okazją do omówienia bieżących problemów nurtujących mieszkańców zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość osobistego wskazania problemów oraz zagrożeń występujących na drogach w ich okolicy. Poruszano tematy dotyczące oznakowania dróg, lokalizacji przejść dla pieszych, a także bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Mieszkańcy zwrócili się do gospodarzy z prośbą o częstsze kontrole prędkości w pobliżu szkoły i przedszkola.

Kierownik Posterunku w Skórczu st. asp. Leszek Bluma przedstawił statystyki dotyczące wypadków i kolizji odnotowanych w mieście w okresie od stycznia 2014 roku. Wynika z nich, że na terenie miejscowości sporadycznie dochodziło do zdarzeń drogowych, a w ocenianym okresie nie odnotowano żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy z mieszkańcami, uczestnikami ruchu drogowego w tym rejonie miasta, do poznania ich opinii na temat bezpieczeństwa, wysłuchania postulatów, oczekiwań oraz ewentualnych propozycji poprawy lub zmiany istniejących rozwiązań.

red, za kpp starogard

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ