W Skórczu Odbyła Się Debata Na Temat Bezpieczeństwa W Ruchu Drogowym

0
205
Wyświetleń
Reklama

debata skorczWczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury w Skórczu, odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Jej organizatorem był Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim oraz przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy Skórcza.

Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury mieszkańcy Skórcza spotkali się na debacie społecznej zorganizowanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim oraz Burmistrza Miasta i Wójta Gminy Skórcz.

Debata społeczna pt. BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH TO WSPÓLNA SPRAWA”, była doskonałą okazją do omówienia bieżących problemów nurtujących mieszkańców zarówno pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość osobistego wskazania problemów oraz zagrożeń występujących na drogach w ich okolicy. Poruszano tematy dotyczące oznakowania dróg, lokalizacji przejść dla pieszych, a także bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Mieszkańcy zwrócili się do gospodarzy z prośbą o częstsze kontrole prędkości w pobliżu szkoły i przedszkola.

Kierownik Posterunku w Skórczu st. asp. Leszek Bluma przedstawił statystyki dotyczące wypadków i kolizji odnotowanych w mieście w okresie od stycznia 2014 roku. Wynika z nich, że na terenie miejscowości sporadycznie dochodziło do zdarzeń drogowych, a w ocenianym okresie nie odnotowano żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy z mieszkańcami, uczestnikami ruchu drogowego w tym rejonie miasta, do poznania ich opinii na temat bezpieczeństwa, wysłuchania postulatów, oczekiwań oraz ewentualnych propozycji poprawy lub zmiany istniejących rozwiązań.

red, za kpp starogard

Reklama
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here