Węzeł Który Połączy Starogard I Kociewie. Szczegóły Projektu

849
Wyświetleń

KociewieStarogard Gd:  Jak informowaliśmy w poprzednim tygodniu znane są już plany zagospodarowania terenów przydworcowych w Starogardzie Gdańskim. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie projektu budowlanego, który uwzględniać ma przyjęte założenia koncepcyjne wypracowane w starogardzkim magistracie,

Według planów ma powstać m. in przejście podziemne od dworca PKP na drugą stronę torowiska, by dalej chodnikiem doprowadzić do parkingu umieszczonego przy ulicy Sadowej. Parking na 56 stanowisk będzie mógł obsługiwać mieszkańców dzielnic Łapiszewo, Żabno, Działki Kocborowskie, którzy będą chcieli przyjechać samochodem na dworzec PKP/PKS celem kontynuowania dalszej podroży. Przy dworcu PKP zostanie wyremontowana ulica Kolejowa, która na wysokości dworca PKP odzyska dawną, historyczną nawierzchnie z kostki brukowej. Nieopodal dzisiejszego przystanku MZK będzie mieścił się dworzec autobusowy z 6 stanowiskami dla autobusów PKS i czterema dla innych przewoźników. Sprawny przejazd autobusom ma zapewnić rondo o średnicy 36 metrów a także nowatorskie rozwiązanie w postaci przystanków umieszczonych pod kątem 15 stopni.

Parking przy ulicy Sadowej
b02
Parking przy dworcu PKS
b01
Koncepcja ulicy Kolejowej

 

 

 

 

 

Wielu czytelników pytało się o plany dotyczące ulicy Gdańskiej, otóż i tam przewidziane są zmiany a dotyczyć będą na przeprojektowaniu ulicy na odcinku od wiaduktu nad koleją do skrzyżowania z ul. Grunwaldzka – ks. Skorupki. Na skrzyżowaniu tym ulica Gdańska wyposażona zostanie  w dodatkowe pasy dla lewoskrętów i prawoskętów z ul. Gdańskiej w ul. M. Hillar. Przystanki autobusowe na ulicy Gdańskiej zostaną odsunięte od skrzyżowania.

Projekt przebudowy ul. Gdańskiej kończy się na przebudowie skrzyżowania z ul. Grunwaldzka i ks. Skorupki.

Skrzyżowanie to w formie ronda poza swoimi normalnymi funkcjami – (bezpieczeństwem, małą ilością punktów kolizji, małą prędkością, uspokojenie ruchu, płynny ruch na skrzyżowaniu, bezpieczne 2,50 m wyspy azylowe w miejscu przejścia dla pieszych stanowiące bezpieczny azyl dla pieszych z wózkami i rowerami), spełnia jeszcze funkcje nawrotki dla pojazdów wyjeżdzajacych z ul. M. Hillar a chcących jechać w kierunku Gdańska.

b03
Rondo Gdańska – Grunwaldzka

 

 

 

 

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ