Wieża, z której będzie można podziwiać piękno Kociewia. Nowa atrakcja turystyczna w gminie Gniew

1914
Wyświetleń

W miejscowości Wiosło Małe w gminie Gniew stanie 10-metrowa wieża widokowa wraz ze specjalną ścieżką edukacyjną. Wybudowane zostaną, m.in. miejsca postojowe, zadaszone wiaty i ławki. Koniec budowy zaplanowano na połowę sierpnia.

Nowa, 10-metrowa wieża powstanie na skarpie przy dolinie Wisły. Usytuowana będzie między rezerwatami Wiosło Małe i Wiosło Duże. Rozpościera się stamtąd widok na malownicze i chronione tereny. To jedyna taka wieża w naszym nadleśnictwie – mówi Karol Skonieczny, rzecznik starogardzkiego nadleśnictwa.

ŚCIEŻKI EDUKACYJNE 

Jak dodaje leśnik, obok powstanie ścieżka edukacyjna wraz z miejscami postojowymi, tablicami informacyjnymi i małą architekturą. Całość przedsięwzięcia będzie kosztować 677 tys. zł. Wieża ma być gotowa w połowie sierpnia.

Nieopodal miejsca, gdzie budowana jest nowa atrakcja turystyczna, przebiegać będzie Wiślana Trasa Rowerowa o łącznej długości 254 km. Więcej o budowie tej kolejnej atrakcji turystycznej Polski i Kociewia możecie Państwo przeczytać w artykule poniżej.

Przeczytaj także: Budują wielką ścieżkę rowerową na Kociewiu

fot. https://dawnytczew.pl/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ