Wilki W Kociewskich Lasach. Zdjęcia Dla Niedowiarków!

1271
Wyświetleń
wilk
Fot. Zodbysław Czarnowski/ Nadleśnictwo Kościerzyna

Wilki w kociewskich lasach

Kociewie/Kaszuby: Nadleśnictwo Kościerzyna opublikowało na swoim profilu na Facebooku informację o trzech wilkach, które zauważono w lesie. Wiele osób dotąd nie wierzyło w informację, że w naszych lasach żyją wilki. Dla niedowiarków przedstawiamy zdjęcia.

“W końcu możemy Wam zaprezentować “nasze” wilki!! Trzy osobniki. Teraz już niedowiarkowie uwierzą!” – czytamy na Facebooku Nadleśnictwa Kościerzyna. Trzy wilki pojawiły się w kościerskim lesie kilka kilometrów na południe od jeziora Wdzydzkiego. Zwierzęta wypatrzył Zdobysław Czarnowski, pracownik Nadleśnictwa w Kościerzynie, który przebywał w tym czasie w okolicy.
12524361_1053712168008966_3836621841838160103_n
Fot. Zodbysław Czarnowski/ Nadleśnictwo Kościerzyna

To kolejny dowód, który potwierdza występowanie wilków na terenie Pomorza a zawłaszcza na obszarze Kociewia i Kaszub. W zeszłym tygodniu informowaliśmy o tym, że w Gniszewie (powiat tczewski) potrącony przez samochód został wilk.

Przeczytaj także: Wilk pod kołami samochodu na ”berlince” .

Warto dodać, że wilki mogą przemieszczać na znaczne odległości. Jak ustaliliśmy wilki widziane były ostatnio m. in w Studzienicach (gmina Kaliska) jak i w Ślwicach (powiat świecki). Można śmiało stwierdzić, że występują na terenie powiatu starogardzkiego, tczewskiego i kościerskiego.

Pojawienie się wilków na terenie Pomorza i Kociewia to zjawisko całkiem nowe, gdyż przez wiele lat nie widziano wilków w tych okolicach. Obecnie trudno ustalić jak liczna jest obecnie populacja wilka na Pomorzu, gdyż dokładane badania są dopiero planowane, ale leśnicy spekulują, że może być ich obecnie ok. 60-90 osobników.
Z danych, które podaje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku sprzed dwóch lat wynikało, że na Pomorzu żyje 30-35 wilków – najwięcej w rejonie Człuchowa, Miastka i Malborka. W całym kraju jest około tysiąc tych drapieżników.

ojawienie się wilków na terenie Pomorza i Kociewia to zjawisko całkiem nowe, gdyż przez wiele lat nie widziano wilków w tych okolicach. Obecnie trudno ustalić jak liczna jest obecnie populacja wilka na Pomorzu, gdyż dokładane badania są dopiero planowane, ale leśnicy spekulują, że może być ich obecnie ok. 60-90 osobników.
Fot. Zodbysław Czarnowski/ Nadleśnictwo Kościerzyna
Źródło: Nadleśnictwo Kościerzyna
Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ