Wkrótce Zamknięcie Ulicy Kościuszki. Szykują Się Spore Utrudnienia W Starogardzie

436
Wyświetleń

kościuszki

Starogard Gdański: Urząd Miasta w Starogardzie rozstrzygnął ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy Kościuszki w Starogardzie. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Skanska S.A. Ulicę przebuduje za niecałe 4 mln zł. 8 kwietnia po podpisaniu umowy wykonawca przejął plac budowy.

Będą spore utrudnienia

Na przełomie kwietnia i maja firma Skanska rozpocznie przebudowę ul. Kościuszki. Roboty zaczną od ronda z ul. Lubichowską do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II – bez skrzyżowania z tą ulicą. Na czas remontu ten odcinek będzie wyłączany z ruchu drogowego.

Objazd ul. Pomorską i Aleją Jana Pawła II

Mieszkańcy Starogardu muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu. Aby dojechać z ul. Lubichowskiej na Rynek będą musieli skorzystać z objazdu ulicami Pomorską i Aleją Jana Pawła II. Dojazd do Starostwa Powiatowego będzie możliwy od strony dawnego targowiska, gdzie nastąpi zmiana organizacji ruchu. Poniżej przedstawiamy mapę, która przedstawia objazd.

zamknięcie-ul.-Kosciuszki-I-etap
fot. starogard.pl

Szczegóły przebudowy ulicy Kościuszki przedstawiliśmy już wcześniej na łamach portalu naszekociewie.pl.

Znamy szczegóły przebudowy ulicy Kościuszki. Będą zmiany w centrum miasta

W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi, która jest bardzo kiepskim stanie z uwagi na wieloletnie zaniedbania, brak remontów a także budowę pobliskiej galerii, w trakcie której ulica stanowiła dojazd do placu budowy. Przebudowie podlegać będą też chodniki, w planach jest także budowa ścieżki rowerowej.

/UM Starogard/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ