Tragiczny wypadek na Alei Niepodległości. Honda zderzyła się z autobusem MZK.

1224
Wyświetleń


Policjanci wyjaśniają przyczynę wypadku drogowego z udziałem 3 pojazdów, jaki wydarzył się wczoraj na skrzyżowaniu Al. Niepodległości z ulicą Szwoleżerów Rokitniańskich w Starogardzie Gdańskim. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił 85-letni kierowca Hondy. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do placówki medycznej.

W miniony poniedziałek około godz. 11:00 dyżurujący przy telefonie alarmowym policjant otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się w Starogardzie Gdańskim na skrzyżowaniu Alei Niepodległości z ulicą Szwoleżerów Rokitniańskich.

Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z drogówki, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy 85-letni mężczyzna, który kierował osobową hondą prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu, zderzył się z autobusem i uderzył w bok samochodu marki Saab.

Kierowca hondy trafił do szpitala w celu zdiagnozowania obrażeń. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do placówki medycznej. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca solarisa i saaba byli trzeźwi.

Interweniujący w tej sprawie policjanci sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego zdarzenia

PODZIEL SIĘ