Wypadek W Siwiałce I Kleszczewie. Auta Uderzyły W Drzewa

841
Wyświetleń

wypadek w Siwiałce

Powiat starogardzki: Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, które wydarzyły się w dniu wczorajszym (czwartek) w godzinach porannych na drogach powiatu starogardzkiego.

W Kleszczewie Kościerskim kierowca osobowego volkswagena czołowo uderzył w drzewo. Do podobnego wypadku doszło w tym samym czasie w miejscowości Siwiałka. Uczestniczący w tych zdarzeniach kierowcy doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że byli trzeźwi.

Przeczytaj także: Starogard. Płacił za zakupy ukradzioną kartą zbliżeniową

W czwartek j kilka minut przed godziną 6:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się w miejscowości Kleszczewo Kościerskie (gmina Zblewo). Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy kierowca osobowego volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i czołowo uderzył w drzewo. Do podobnego zdarzenia w podobnym czasie doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Siwiałka, gdzie mężczyzna kierujący dostawczym mercedesem wpadł w poślizg, zjechał na lewe pobocze i uderzył przodem auta w drzewo. 

Wypadek w SiwiałceW obu przypadkach badanie alkomatem wykazało, że kierowcy tych pojazdów byli trzeźwi. Zarówno 24-letni kierowca golfa, jak i 45-latek kierujący mercedesem doznali obrażeń ciała i trafili do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci sporządzili oględziny rozbitych aut, wykonali dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczyli ujawnione ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tych wypadków.

Policjanci apelują o wyjątkową ostrożność podczas jazdy i odpowiednie przygotowanie pojazdów. Zima to trudny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Opady deszczu czy śniegu, mróz i szybko zapadająca noc sprawiają, że musimy być w pełni skoncentrowani i przewidujący.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ