X zlot weteranów szos. Występ zespołu DŻEM i wiele innych atrakcji

2311
Wyświetleń

Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Motocykli Dawnych zapraszają na Jubileuszowy “Zlot Weteranów Szos – Historia na Kołach” w dniach 19-21 lipca 2019 roku do Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim.

Impreza integruje miłośników starej motoryzacji i amatorów spędzania niebanalnie wolnego wakacyjnego czasu. Zlot na stałe wpisała się w krajobraz letnich imprez na Pomorzu. Starogardzianie, goście i turyści od godzin porannych podziwiają, a niekiedy nawet testują zabytkowe pojazdy. Dzieci bawią się korzystając z atrakcji. Organizatorzy proponują konkursy związane z motoryzacją dla młodzieży i dorosłych.

Zlot Weteranów Szos to zabawa przyjaciół w Stadzie Ogierów na koncertach muzycznych gwiazd. W poprzednich edycjach wystąpiły zespoły: Lady Pank, IRA, Feel, Golden Life, Dżem, Elektryczne Gitary, TSA, Jary Oddział Zamknięty, Małgorzata Ostrowska.

W tym roku po raz drugi w historii Zlotu wystąpi legendarny zespół “Dżem” w specjalnym koncercie z okazji 40. lecia istnienia.

Część zlotowa imprezy skierowana jest do pasjonatów starej motoryzacji. Uczestnictwo w zlocie odbywa się zgodnie z ograniczeniami regulaminu zlotu. Regulamin stanowi załącznik do niniejszego materiału oraz jest dostępny na stronie www.motoklubstg.pl

Udział w oficjalnej części zlotu (konkursy, wyżywienie, gadżety zlotowe, itp.) tylko dla uczestników, którzy zarejestrują się w dniu zlotu.

Zapraszamy również tych posiadaczy weteranów 2 i 4 kółek, którzy chcą lub mogą wziąć udział w imprezie tylko w sobotę: przyjeżdżajcie i chwalcie się Waszymi maszynami! Żadna maszyna spełniająca wymogi regulaminu nie jest zbyt śmieszna lub zbyt brzydka – ważne, że na niej przyjedziesz, a na pewno znajdzie się ktoś, kto to doceni! Impreza ma bardziej charakter pikniku niż typowego zlotu motocyklowego – najważniejsze jest spotkanie fantastycznych ludzi z tą samą pasją!

Dla widzów: przewidujemy rozlosowanie nagrody niespodzianki za udział w głosowaniu na „Naj… pojazd zlotu”.

Odpłatność za udział: 30 zł/osoby. W tej opłacie są m. innymi: znaczek zlotowy, obiad, kiełbaska na ognisko, miejsce pod namiot.

Rejestracja uczestników na miejscu w sobotę.

Na terenie zlotowym znajdują się stałe sanitariaty, umywalnie z ciepłą wodą i prysznice, bogate zaplecze gastronomiczne.

Park maszynowy oświetlony, zabezpieczony i pod całodobową ochroną, a dla motocykli – nocny parking w stajni (stali goście już znają to miejsce). Stajnia bezpośrednio przylega do placu zlotowego. Miejsce parkingowe w stajni w cenie opłaty zlotowej. W przypadku załamania pogody, całe „życie” zlotowe przenosimy właśnie tam i integrujemy się jeszcze bardziej!

Celem przewodnim imprezy jest:

spotkanie w dobrym towarzystwie i przyjemność ze wspólnej pasji do weteranów szos.

Ogólny plan imprezy

Piątek 19.07.2019r.:

Dotyczy uczestników zlotu

16.00 przyjazdy uczestników zlotu, wieczór integracyjny, wspólne ognisko, opowieści z tras

17:30 grupowy wyjazd – zwiedzanie Kociewia, w tym roku po raz pierwszy przejazd do Gminy Skarszewy (zwiedzanie z przewodnikiem Kościółka 24 h i grochówka) oraz wizyta w zakładzie: „Feniks” Zakład Produkcji Mebli Sp. z o.o.

20.30 WESTERN PARTY w stajni nr 4

Sobota 20.07.2019r.:

Dotyczy uczestników zlotu

8.00 – 16.00 rejestracja pojazdów i uczestników (30zł w tym: talon na obiad, znaczek zlotowy i miejsce na polu namiotowym)

12:00 przejazd ulicami miasta Starogard Gdański

14.00 – 16.00 posiłek w bazie zlotu – Dolina Charlotty

Równoległa impreza otwarta w Stadzie Ogierów – MAŁA SCENA:

13:00 – pogawędki nt. pojazdów, wspólne rysowanie z „Galerią A”, konkursy, wybory miss i mistera zlotu

14:00-15:00 – zabawy dla dzieci z animatorem „Dymkiem”

15:00-15:30 – pokazy strażackie

15:30-16:45 – konkurencje sprawnościowe prowadzone przez Klub Motocykli Dawnych

16:45-17:00 – rozstrzygnięcie konkursów m. in. na najładniejszy pojazd

Dodatkowo: zajęcia plastyczne o tematyce motoryzacyjnej, plac zabaw dla dzieci, ścianka sponsorska, ekspozycja pomalowanego samochodu,

Konkursy:

– dla publiczności na „Najładniejszy pojazd zlotu” w kategorii: motocykl i auto darmowy talon do pobrania w punkcie rejestracji pojazdów w godzinach 8:00 – 16:00, rozstrzygnięcie konkursu o 20:30 na dużej scenie

– najmłodszego uczestnika zlotu

darmowy talon do pobrania w punkcie rejestracji pojazdów w godzinach

8:00 – 16:00, rozstrzygnięcie konkursu o 17:00 na małej scenie

Równoległa impreza otwarta w Stadzie Ogierów – DUŻA SCENA:

17:00 – 18:00 koncert zespołu Stone Heads

18:10 – 19:10 koncert zespołu Blue Willmingtons

19:30 – 20:30 koncert zespołu 4 Szmery – cover AC/DC

20:30 – 20:50 rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy pojazd zlotu (nagroda dla publiczności) – nagroda główna sponsorowana przez firmę Hanseatic

21:00 koncert gwiazdy muzycznej: zespół DŻEM

Po koncercie: wspólne ognisko c.d., pieczenie kiełbasek itp.,

Dodatkowo możliwość zakupienia koszulki zlotowej z wygrzewanym logo na miejscu – firma Studio Mario – STOISKO Z GADŻETAMI ZOTOWYMI

Niedziela 22.07.2018r.:

Impreza otwarta

10.00 – 11.00 Msza zbiorowa połączona ze święceniem pojazdów (msza na terenie zlotowym bez względu na pogodę)

11.00 – 11.30 podsumowanie i zakończenie

/SCK Starogard/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ