Zabójstwo w Starogardzie Gdańskim. Podejrzani usłyszeli zarzuty.

7125
Wyświetleń

Śledczy zarzucają Krzysztofowi E. i Przemysławowi R. zabójstwo 27-letniego mężczyzny w centrum miasta podejrzewanym o popełnienie morderstwa w Starogardzie Gdańskim. 33 i 19-latek mieli zaatakować ofiarę maczetą i zbiec z miejsca zdarzenia. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na 3 miesiące.

Jak wyjaśniają starogardzcy śledczy zgromadzone informacje wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanych zarzucanego im czynu. W związku z tym, że zachodzi obawa ucieczki, a także obawa matactwa w sprawie sąd zadecydował o tymczasowym areszcie.

Uzasadniając decyzję Wojciech Magryta, sędzia starogardzkiego sądu. wskazał, że istnieje konieczność uzyskania opinii sądowo-lekarskiej, opinii z zakresu badań biologicznych DNA z zabezpieczonych przedmiotów i odzieży – podkreślał sędzia.

SĄ WYNIKI SEKCJI 

Jak wynika z sekcji zwłok, 30-latek zmarł wskutek wykrwawienia. Dlatego śledczy obu aresztowanym przedstawili zarzuty zabójstwa. Starszy z nich był już wcześniej skazany. Teraz mężczyznom grozi nawet dożywocie.

ZBRODNIA W MIESZKANIU W CENTRUM MIASTA

Z ustaleń starogardzkiej prokuratury wynika, że ofiara i podejrzani spotkali się po raz pierwszy, w mieszkaniu w którym pomieszkiwał 33-latek. Mężczyźni pili wspólnie alkohol i wówczas doszło między nimi do sprzeczki, która skończyła się tragedią.

Przeczytaj także: 48 – metrowa wieża – symbol Starogardu Gdańskiego zostanie wyremontowana. Będzie wieżą widokową?

 

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ