Zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 222. Będzie wygodniej i bezpieczniej

1455
Wyświetleń
Równa nawierzchnia, chodniki i oświetlenie. Dzięki temu przejazd pomiędzy Gdańskiem a Stargardem Gdańskim będzie nie tylko wygodniejszy, ale i bezpieczniejszy. Zarząd Dróg Wojewódzkich odebrał od wykonawcy zmodernizowaną drogę. Prace na 28 kilometrach drogi kosztowały prawie 110 mln zł. Drogę uroczyście otworzyli m.in. marszałkowie Mieczysław Struk, Leszek Bonna, senator Ryszard Świlski oraz samorządowcy z Pruszcza, Starogardu Gdańskiego, Trąbek Wielkich oraz Skarszew.

Droga wojewódzka 222 jest jedną z ważniejszych na Pomorzu. Jeszcze przed rozpoczęciem prac, w 2015 roku korzystało z niej średnio ok. 10 tys. pojazdów w ciągu doby. Ruch cały czas jednak wzrastał, co powodowało znaczne zużycie jezdni. W ramach remontu droga została poszerzona i wzmocniona. Zmieniona została geometria niektórych zakrętów. Dzięki temu jazda w tych miejscach będzie bezpieczniejsza. W wielu miejscach powstały też przejścia dla pieszych z azylami, a dojścia do przystanków autobusowych wyłożono płytami chodnikowymi i ogrodzone balustradami. Zyskali także rowerzyści, którzy mogą korzystać z dróg rowerowych.

Nie zapomniano również o zwierzętach. Powstały przepusty i przejścia dla płazów i małych ssaków, ustawiono płoty naprowadzające do nich. Zadbano o zieleń. Stare chore drzewa zostały usunięte, a w ich miejsce zasadzono nowe drzewa i krzewy.

Prace na drodze wojewódzkiej 222 pomiędzy Gdańskiem a Starogardem Gdańskim prowadzone były od wiosny 2017 r. Modernizacją objęty był odcinek o długości ok. 28 kilometrów. Prace nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie ze środków Unii Europejskiej. Łączna wartość wykonanych robót to prawie 110 mln zł.

/pomorskie.eu/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ