Zapraszamy na II Walne Plachandry Kociewskie w Wirtach!

1988
Wyświetleń

Mija rok i organizatorzy Walnych Plachandrów już przygotowują kolejny zlot Kociewiaków. Tym razem okazją jest Jarmark Kociewski w Wirtach – teren Arboretum Wirty w gminie Zblewo. Impreza przygotowana i realizowana wespół z Nadleśnictwem Kaliska i Gminą Zblewo. Będzie ludowo i nowocześnie. Wesoło lecz nie zabraknie także refleksji i akcentów patriotycznych. Ekologicznie i edukacyjnie. Termin – 25 sierpnia 2019. Dla Kociewiaków: obecność obowiązkowa!

Pierwsze Walne Plachandry – taką nazwę przyjęli organizatorzy – odbyły się 25 sierpnia 2018 roku w Piasecznie (gmina Gniew). Okazja była podwójna, bo przypadała wówczas 50-ta rocznica koronacji koronami papieskimi figury Matki Boskiej Piaseckiej oraz 25-ta edycja Przeglądu Kociewskich Zespołów Folklorystycznych ku czci Władczyni Kociewia. W turnieju powiatów nie było przegranych; reprezentacja każdego okazała się najlepsza w którejś z konkurencji. Ambasadorami Kociewia zostali: zespół regionalny „Modraki” z Pelplina i Wojciech Cejrowski. Perełki otrzymali: Izabela Czogała i Patryk Podwojski.

fot. Screen z serwisu YouTube TVP3 Gdańsk

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ