Zblewo. Zamaskowany Bandyta Z Atrapą Broni Okradł Sklep. FOTO, VIDEO

842
Wyświetleń

Zamaskowany bandyta z atrapą broni okradł sklepPolicjanci zatrzymali 19-latka, który napadł na sklep. Zamaskowany sprawca zastraszył ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń palną, a następnie zabrał pieniądze i uciekł w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze odzyskali utraconą gotówkę, a mieszkaniec Kociewia trafił do policyjnego aresztu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał informację o napadzie rabunkowym na sklep. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 21:00 na terenie gminy Zblewo. Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawca z gumową maską na głowie i przedmiotem przypominającym broń palną wtargnął do sklepu i sterroryzował ekspedientkę.atrapa broni

Mężczyzna zabrał gotówkę i uciekł w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast skierowano znajdujące się w pobliżu patrole. Policjanci potwierdzili zgłoszenie oraz ustalili rysopis sprawcy. Już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze w miejscowości Bytonia na drodze krajowej nr 22 zauważyli jadącego rowerzystę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy.

W trakcie legitymowania okazało się, że 19-letni mieszkaniec Kociewia posiada przy sobie gumową maskę, plastikową atrapę broni oraz utracone w wyniku napadu pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w starogardzkiej komendzie, a mundurowi zabezpieczyli utracone w wyniku tego przestępstwa pieniądze.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec zatrzymanego 19-latka tymczasowy areszt. Teraz mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ