Zblewo. Zamaskowany Bandyta Z Atrapą Broni Okradł Sklep. FOTO, VIDEO

0
280
Wyświetleń
Reklama

Zamaskowany bandyta z atrapą broni okradł sklepPolicjanci zatrzymali 19-latka, który napadł na sklep. Zamaskowany sprawca zastraszył ekspedientkę przedmiotem przypominającym broń palną, a następnie zabrał pieniądze i uciekł w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze odzyskali utraconą gotówkę, a mieszkaniec Kociewia trafił do policyjnego aresztu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał informację o napadzie rabunkowym na sklep. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 21:00 na terenie gminy Zblewo. Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawca z gumową maską na głowie i przedmiotem przypominającym broń palną wtargnął do sklepu i sterroryzował ekspedientkę.atrapa broni

Mężczyzna zabrał gotówkę i uciekł w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast skierowano znajdujące się w pobliżu patrole. Policjanci potwierdzili zgłoszenie oraz ustalili rysopis sprawcy. Już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze w miejscowości Bytonia na drodze krajowej nr 22 zauważyli jadącego rowerzystę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawcy.

W trakcie legitymowania okazało się, że 19-letni mieszkaniec Kociewia posiada przy sobie gumową maskę, plastikową atrapę broni oraz utracone w wyniku napadu pieniądze. Mężczyzna został zatrzymany i spędził noc w starogardzkiej komendzie, a mundurowi zabezpieczyli utracone w wyniku tego przestępstwa pieniądze.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec zatrzymanego 19-latka tymczasowy areszt. Teraz mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

Reklama
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here