Zdewastowany I Niefunkcjonalny Dworzec Kolejowy W Starogardzie. Zobacz Jak Jest W Tczewie.

512
Wyświetleń

pkpzdemo

Starogard Gd: Od wielu lat mieszkańcy stolicy Kociewia narzekają na zły stan techniczny budynku dworca kolejowego w Starogardzie. Odpadające tynki od ścian, zamalowane przez graficiarzy ściany, niebezpieczne przejścia podziemne, smród i brak nawet drzwi wejściowych, które chroniły by pasażerów przed zimnem są fatalną wizytówką naszego miasta.

Miasto nie wykorzystało środków europejskich i w latach 2010-2014 nie zmodernizowano dworca PKP oraz pętli MZK wraz z całym układem drogowym przy ulicy Kolejowej. Taki stan rzeczy nie tylko fatalnie wpływa na wizerunek stolicy Kociewia w regionie, ale przyczynia się także do wielu niedogodności dla pasażerów, którzy muszą przebywać w niedostosowanych do obecnych realiów warunkach oczekując na pociąg lub autobus. Brak także parkingu dla samochodów, którzy muszą parkować tuż przy budynku dworca, co stwarza zagrożenie dla ruchu pieszego i rowerowego.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Tczewie. Tam miasto skutecznie pozyskało środki europejskie na przebudowę węzła transportowego i w ciągu dwóch lat tereny okolic dworca PKP, MZK, PKS zmieniły się nie do poznania. Tunel podziemny dla pojazdów, plac dla mieszkańców, wyświetlacze, na których znajdują się informacje o rozkładzie jazdy, wiaty przystankowe, parkingi, mała architektura. Wszystko to sprawia, że mieszkańcom Tczewa łatwiej jest poruszać się po mieście, zaczynać drogę do pracy i z pracy, jest bezpieczniej a miasto zyskuje w oczach inwestorów, turystów.

Sytuacja, która panuje w Starogardzie to wielka porażka obecnych władz – Prezydenta Stachowicza oraz koalicji Platformy Obywatelskiej i Stowarzyszenia Kociewskiego. Na przykładzie Tczewa widać, że można skuteczniej  i lepiej zarządzać miastem , sprawić by żyło się w nim lepiej i bezpieczniej. Niestety w Starogardzie nie mieliśmy w ostatnich latach sprawnych, skutecznych władz i dlatego Starogard dziś jest daleko w tyle za Tczewem, Chojnicami, Pruszczem Gdańskim.

Zobacz jak jest w Tczewie:

207 208 209 210 211 212

Red, foto: http://www.forumkolejowe.pl/starogard-gdanski-vt4126.htm

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ