Zmiana Organizacji Ruchu Na Osiedlu Wiejska

606
Wyświetleń


Starogard Gd: Od dnia 10 czerwca br. następuje zmiana organizacji ruchu na osiedlu Wiejska w Starogardzie Gdańskim. Zmiany obejmują ulice Górną, Przanowskiego, Szturmowskiego, Nierzwickiego, Sędzickiego, Brejskiego. Na powyższych ulicach zostaje wprowadzona strefa TEMPO ”30” wraz z strefą skrzyżowań równorzędnych

Znak drogowy B-43 (na zdjęciu)”strefa ograniczonej prędkości”. Oznacza wjazd do strefy, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku liczbą kilometrów na godzinę. Znak B-43, określający dopuszczalną prędkość mniejszą lub równą 30 km/h, oznacza ponadto, że umieszczone w strefie urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi.

Znak drogowy B-43 oznaczający “strefa ograniczonej prędkości” został uregulowany w przepisach prawnych, a szczególnie w Rozporządzeniu Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Znak ten należy do kategorii: znaki zakazu i ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ