Zniknie ostatni brukowany odcinek Berlinki. Przebudowa drogi Knybawa-Czarlin

7539
Wyświetleń
Nową nawierzchnię, rozbudowanie skrzyżowań i ciąg pieszo-rowerowy przewiduje umowa na rozbudowę drogi krajowej nr 22 między Czarlinem a Knybawą. Tym samym zniknie ostatni brukowany odcinek “Berlinki” na Kociewiu.

Nowa nawierzchnia i skrzyżowania

Nowa droga krajowa będzie miała przekrój 1×2. Inwestycja, prowadzona częściowo według formuły projektuj i buduj będzie polegała na rozbudowie skrzyżowania z ul. Lipową i pobliskim węzłem Czarlin w postaci dwóch rond, rozbudowie skrzyżowań o pasy do lewoskrętów na skrzyżowaniach. Dodatkowo skrzyżowanie z drogą Bałdowo – Gorzędziej zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną. W ramach inwestycji poddane remontowi lub rozbudowie będzie pięć obiektów mostowych nad drogą krajową nr 91, linią kolejową, nad rzeką Drybok, przejście pieszo-rowerowe w okolicy mostu knybawskiego oraz przyczółek zachodni tego mostu.

Nowa ścieżka rowerowa przy DK-22

Wzdłuż całego odcinka – co ucieszy okolicznych mieszkańców – pojawi się ciąg pieszo-rowerowy po północnej stronie drogi, którego dotychczas brakowało. Dla obsługi okolicznych posesji w Czarlinie zostanie wybudowana droga serwisowa.

W ramach inwestycji powstanie też system odwodnienia, zbiornik retencyjny. Będą wykonane oświetlenie drogowe i kanał technologiczny. Na trasie przewidziano również budowę miejsc do kontroli pojazdów, z którego będą mogli korzystać funkcjonariusze policji i Inspekcji Transportu Drogowego.

Inwestycja ma zostać zakończona w grudniu 2019 r. Koszt prac projektowych i budowlano-montażowych wynosi ok . 35 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg krajowych i Autostrad.

/fot.GDDKIA Gdańsk/

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ