Zniszczył Posterunek Policji W Kaliskach. Dziś Usłyszy Zarzuty. VIDEO

1154
Wyświetleń

Zniszczył posterunek policji w Kaliskach

Mundurowi z Kalisk zatrzymali 19-latka podejrzewanego o uszkodzenie miejscowego posterunku policji. Sprawca rozbił szyby w dwóch oknach oraz zniszczył elewację budynku i podświetlaną gablotę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dzisiaj usłyszy zarzuty.

W nocy z 11 na 12 kwietnia w Kaliskach nieznany sprawca uszkodził budynek miejscowego posterunku policji. Do zdarzenia doszło w czasie, gdy w obiekcie nie było żadnego z mundurowych. Zniszczenia zauważył jeden z funkcjonariuszy. Po wstępnych oględzinach okazało się, że sprawca rzucał w budynek kamieniami i rozbił 2 szyby w oknach oraz uszkodził elewację i podświetlaną gablotę z napisem Policja. Na miejsce natychmiast skierowano technika policyjnego oraz funkcjonariuszy grupy dochodzeniowo-śledczej.

Sprawą zajęli się także starogardzcy kryminalni. Policjanci zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady oraz przystąpili do typowania sprawcy tego przestępstwa. Pracując nad sprawą funkcjonariusze z Kalisk zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie zniszczeń . Okazał się nim 19-latek, który poprzedniego dnia był legitymowany w grupie osób spożywających alkohol. Wówczas funkcjonariusze zatrzymali do wytrzeźwienia jednego z jego kompanów, który w najbliższym czasie usłyszy zarzuty znieważenia policjantów w czasie interwencji. Podejrzewany o uszkodzenie mienia mężczyzna tłumaczył policjantom, że rzucał kamieniami w posterunek, ponieważ funkcjonariusze zatrzymali jego znajomego. Mieszkaniec Kalisk trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ