Żołnierze WOT ćwiczyli na Kociewiu. Ty także możesz wspierać rozwój WOT!

896
Wyświetleń

W dniu 08-09 maja 2021 r. na terenie gminy Starogard Gdański w ramach szkolenia podtrzymującego zdolność bojową ok. 100 terytorialsów z 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku, realizowało ćwiczenia związane z przejęciem szkoły, którą wcześniej opanował przeciwnik.

Założenie szkolenia przewidywało pojawienie się w okolicach miejscowości Sumin grupy mężczyzn z ukrytą bronią długą. Pomorscy terytorialsi zostali tam skierowani celem rozpoznania, zabezpieczenia terenu i po potwierdzeniu zagrożenia, przejęcia grupy „dywersantów” i jej zneutralizowania. Punktem kulminacyjnym ćwiczenia był napad naszych żołnierzy na szkołę w Suminie, którą przejęli z rąk przeciwnika.

W trakcie ćwiczeń prowadzono upozorowane działania ratownicze w szpitalu polowym, na który zaadoptowano remizę OSP w Suminie. Scenariusz zakładał, że po przeprowadzonym szturmie trafiło do tego szpitala kilku żołnierzy oraz przeciwników, którzy odnieśli obrażenia. Tak też się stało, żołnierze medycy przy wsparciu strażaków z OSP w Suminie mieli ręce pełne roboty, aby przyjąć poszkodowanych, dokonać triażu oraz zaopatrzyć ich zaimprowizowane rany.

SKUTECZNE ĆWICZENIA

Wszystkie założenia tego ćwiczenia udało się zrealizować. Teraz nadszedł czas, aby dokładnie przeanalizować każdy aspekt tego szkolenia, wyłowić i skorygować błędy, wyciągnąć wnioski na przyszłość. Realizacja zadań w swoim stałym rejonie odpowiedzialności z ludnością z którą przyjdzie współpracować terytorialsom podczas realnych zadań jest niejako podsumowaniem ich dotychczasowych szkoleń na poligonach, pasach taktycznych czy strzelnicy.

WSPIERAJ ŻOŁNIERZY WOT WRAZ Z FUNDACJĄ ŁĄCZY NAS POLSKA!

Dziś każdy z nas może podziękować żołnierzom WOT za ich pracę i poświęcenie w walce z pandemią COVID-19. Wystarczy podpisać się pod petycją, którą zainicjowała Fundacja Łączy Nas Polska, petycja zakłada wsparcie m.in. pracodawców, którzy zatrudniają żołnierzy WOT.

Podpisz petycję tutaj!

Nie bądźmy obojętni na ten apel! Żołnierze obrony terytorialnej z wielkim poświeceniem i narażaniem swojego zdrowia pomagali i nadal pomagają Polakom, aktywnie uczestnicząc w narodowym programie szczepień, gdzie wspierają m.in. proces logistyki czy infolinię dla pacjentów. W działaniach tych uczestniczą pośrednio także pracodawcy, którzy delegują swoich pracowników (żołnierzy WOT) do wielu działań. Jest to szczególnie trudne w czasie obowiązujących obostrzeń, które spowodowały wiele utrudnień w prowadzeniu firm i biznesów w ostatnich miesiącach, dlatego tym bardziej

Warto odpowiedzieć na nasz apel i swoim podpisem przyczynić się do poprawy sytuacji wszystkich osób i podmiotów, którzy bezpośrednio lub pośrednio przyczyniają się do rozwoju Wojsk Obrony Terytorialnej w naszym kraju!

/tekst + foto www.wojsko-polskie.pl/7bot/

 

Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@naszekociewie.pl. Dołącz do największej społeczności Kociewiaków w Internecie! Bądź z nami i twórz najpopularniejszy portal na Kociewiu!
PODZIEL SIĘ